fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: Zakażenia na terenie kraju - tylko w Pekinie

AFP
W Chinach w ciągu ostatniej doby wykryto 12 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - o pięć mniej niż dzień wcześniej - podała chińska Komisja Zdrowia Publicznego.

Pięć z zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wykrytych w ciągu ostatniej doby dotyczyło osób przybywających do Chin spoza granic tego kraju. Wszystkie siedem tzw. lokalnych zakażeń (zakażeń, do których doszło na terenie Chin) wykryto w Pekinie.

Pekin zmaga się od połowy czerwca z nową falą zakażeń związaną z ogniskiem koronawirusa, jakie pojawiło się na targu żywności Xinfadi.

Do niedzieli w Pekinie przetestowano na obecność koronawirusa jedną trzecią mieszkańców w ramach działań mających na celu zapewnienie, by ognisko koronawirusa nie wymknęło się spod kontroli.

Łącznie w Pekinie od 11 czerwca, czyli od dnia wykrycia ogniska koronawirusa na targu Xinfadi, wykryto 311 zakażeń wirusem. Miasto liczy ponad 20 mln mieszkańców.

W związku z ogniskiem koronawirusa w Pekinie w powiecie Anxin znajdującym się ok. 160 km od stolicy Chin nakazano mieszkańcom pozostanie w domach ze względu na "ekstremalnie poważną sytuację" - podają chińskie media państwowe.

Od początku epidemii w Chinach kontynentalnych wykryto 83512 objawowych zakażeń koronawirusem. Liczba ofiar COVID-19 wynosi w Chinach kontynentalnych 4634 - i nie zmienia się od połowy maja.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA