fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Samolot zawrócił w połowie drogi. Pilot z koronawirusem

Steven Byles [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Flickr
Samolot linii Air India, lecący z Delhi do Moskwy, zawrócił nad Uzbekistanem i wrócił na lotnisko, z którego startował, po tym, gdy zorientowano się, że pilot uzyskał dodatni wynik testu na koronawirusa.

Linie zdały sobie sprawę z tego, że pilot był pacjentem z Covid-19, dopiero po wystartowaniu Airbusa A320NEO. Śledztwo ma wyjaśnić, w jaki sposób przeoczono dodatni wynik testu, ale Air India już przeprosiły za pomyłkę.

Air India przeprowadza wśród członków załóg co najmniej 200 testów koronawirusowych dziennie w samym New Delhi, przed wszystkimi obsługiwanymi lotami. Wyniki tych testów są przetwarzane centralnie przez linię lotniczą.

Samolot do Moskwy wystartował z New Delhi o 7.00 rano i wrócił pół godziny po południu. Załoga od razu została poddana kwarantannie. Poza nimi pokład był pusty, ponieważ maszyna miała przywieźć do New Delhi obywateli Indii, którzy utknęli w Rosji.

„Po powrocie, natychmiast po wylądowaniu, wszyscy członkowie załogi zostali przetestowani i podjęto wszelkie środki ostrożności w celu zapewnienia im zdrowia i bezpieczeństwa. Dzisiaj wystartował inny samolot, który obsłuży lot z Moskwy do Delhi” - oświadczyły linie Air India.

Do tej pory 45 tys. obywateli Indii zostało sprowadzonych do kraju z zagranicy, w ramach podobnej akcji jak polski program „Lot do domu”.

Źródło: rp.pl/ NDTV
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA