fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Turcja: Najmniejsza dobowa liczba zgonów od 29 marca

AFP
W ciągu ostatniej doby w Turcji z powodu COVID-19 zmarły 23 osoby. To najmniejsza dobowa liczba zgonów od 29 marca.

Jak poinformował minister zdrowia Turcji Fahrettin Koca, w ciągu ostatniej doby w kraju zanotowano 972 nowych przypadków koronawirusa. Łącznie jest ich już w Turcji 152 587.

Liczba pacjentów wracających do zdrowia sięga 113 987. W ciągu ostatnich 24 godzin 1092 osoby uznano za ozdrowiałe.

Zanotowano także najniższą dobową liczbę zgonów od 29 marca. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarły 23 osoby. 

Koronawirus SARS-CoV-2, znany wcześniej jako 2019-nCoV po raz pierwszy pojawił się w Wuhan prawdopodobnie w połowie listopada 2019 roku.

Pierwszym dużym ogniskiem epidemii koronawirusa był targ z owocami morza w Wuhan, który władze zamknęły 1 stycznia w związku z rozpowszechnianiem się choroby.

Na początku stycznia władze Chin oficjalnie przyznały, że zachorowania w Chinach powoduje nowy wirus z rodziny koronawirusów - wirusów odzwierzęcych (inne znane wirusy z tej rodziny to m.in. SARS i MERS).

Istnieje hipoteza, że wirus przeniósł się ze zwierząt na człowieka w wyniku jedzenia mięsa dzikich zwierząt: nietoperzy, węży lub łuskowców.

Objawy COVID-19, choroby wywoływanej przez koronawirus to gorączka, kaszel, ból mięśni, osłabienie. W ponad 80 proc. przypadków przebieg choroby jest łagodny i przypomina przebieg grypy. WHO szacuje śmiertelność nowego koronawirusa na poziomie ok. 3,4 proc. (w przypadku grypy - 0,1 proc.).

W grupie podwyższonego ryzyka w związku z epidemią koronawirusa są osoby starsze lub cierpiące na choroby przewlekłe. Zarażenie się wirusem ma natomiast zwykle bardzo łagodny przebieg u dzieci.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA