fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Niemcy rozważają łagodzenie restrykcji od 6 czerwca

AFP
Niemiecki rząd rozważa złagodzenie związanych z pandemią restrykcji od 6 czerwca. Jednocześnie rekomenduje także, aby wciąż obowiązywało zachowanie dystansu społecznego oraz ograniczenie liczby osób podczas spotkań.

Helge Braun, szef biura kanclerz Angeli Merkel w dokumencie, do którego dotarł dziennik „Bild”, podkreślił, że choć niemiecki rząd rozważa łagodzenie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa, liczba osób, które mogą spotykać się na zewnątrz wciąż powinna zostać ograniczona do 20. W zamkniętych pomieszczeniach powinno być to natomiast dziesięć osób.

Zalecenia rządowe mówią, że jeżeli w danym regionie zostanie przekroczona określona liczba zakażeń COVID-19, ogólnokrajowe obostrzenia wrócą.

Z danych Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie wynika, że w ciągu ostatniej doby w Niemczech wykryto 289 zakażeń koronawirusem. Liczba zakażonych osób w tym kraju od początku epidemii wzrosła tym samym do 178 570. Z powodu COVID-19 w kraju zmarło już 8257 osób. W ciągu ostatniej doby zanotowano kolejnych dziesięć zgonów.

Źródło: Reuters, Bild
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA