Reklama
Rozwiń

Polski wirusolog: Każde miejsce może stać się ogniskiem epidemii

- Ta epidemia jest podstępna - daje efekty z dużym opóźnieniem. Efekty tego co robimy widzimy kilka tygodni po fakcie - mówił w rozmowie z TVN24 prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog.

Aktualizacja: 28.05.2020 08:26 Publikacja: 28.05.2020 08:19

Polski wirusolog: Każde miejsce może stać się ogniskiem epidemii

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

arb

Prof. Pyrć wyraził nadzieję, w kontekście luzowania przez rząd obostrzeń, że "damy radę koegzystować w miarę normalny sposób z wirusem". Jak dodał rzeczywistość pokazuje, że nie uporaliśmy się jeszcze z epidemią koronawirusa.

- Mamy sporo przypadków codziennie identyfikowanych w Polsce i nie mówię o ogniskach. Ta choroba dalej jest w społeczeństwie, jeśli to całkowicie zignorujemy i nie pomoże nam pogoda, choroba wróci - ostrzegł wirusolog.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1232
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Świat
Podcast „Rzecz w tym”: Dlaczego Czesi nagle zakochali się w Polsce?
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1231
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1229
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Polska i Włochy kontra migranci. Naiwna Hiszpania wobec Rosji