fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: Sześć lokalnych zakażeń na terenie kraju

AFP
W Chinach w ciągu ostatniej doby stwierdzono siedem nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - to o sześć więcej niż dzień wcześniej - wynika z danych przedstawionych przez chińską Komisję Zdrowia Publicznego.

Spośród siedmiu wykrytych w ciągu doby zakażeń sześć to zakażenia lokalne - doszło do nich na terenie Chin. Wszystkie stwierdzono w prowincji Jilin położonej na północnym wschodzie kraju. Jeden przypadek wykryto w Szanghaju u osoby przybywającej do Chin spoza ich granic.

W mieście Shulan położonym w prowincji Jilin poziom zagrożenia w związku z koronawirusem podniesiono do "wysokiego".

Pięć spośród sześciu nowych zakażeń w Jilin związanych jest z jednym potwierdzonym wcześniej w tej prowincji przypadkiem zakażenia.

Wszystkie sześć zakażeń stwierdzono w mieście Jilin, drugim największym mieście prowincji o tej samej nazwie. Władze tymczasowo zawiesiły odjazdy pociągów pasażerskich z miasta.

W Chinach stwierdzono też w ciągu doby osiem bezobjawowych przypadków zakażenia koronawirusem - o siedem mniej niż dzień wcześniej.

12 maja był 29 dniem z rzędu w którym chińska Komisja Zdrowia Publicznego nie poinformowała o wykryciu zgonu z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby (w tym czasie liczba ofiar koronawirusa zwiększyła się o jeden z powodu doliczenia do statystyk mężczyzny z Pekinu, który zmarł wcześniej, ale początkowo nie traktowano go jako ofiary wirusa).

Łącznie w Chinach od początku epidemii stwierdzono 82926 objawowych zakażeń koronawirusem i 4633 zgony z powodu COVID-19.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA