fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Kalifornia: wybory prezydenckie w formie korespondencyjnej

AFP
Kalifornia stała się pierwszym stanem, który zobowiązał się do wysłania listów z kartami do głosowania wszystkim zarejestrowanym wyborcom podczas listopadowych wyborów prezydenckich.

Gubernator Gavin Newsom podpisał w piątek zarządzenie dotyczące wysyłania kart do głosowania drogą pocztową. Zastrzegł jednocześnie, że nie zastąpią one bezpiecznych miejsc dla osób głosujących osobiście. Nad tym również pracują władze stanu.

Demokraci w całych Stanach Zjednoczonych przekonują, że głosowanie drogą pocztową to niezbędne rozwiązanie, aby utrzymać frekwencję w listopadzie. Republikanie, w tym prezydent Donald Trump, twierdzą, że takie rozwiązanie to narażenia wyborów na oszustwa.

Gubernator Kalifornii ogłosił również, że około 70 proc. gospodarki stanu może wrócić do pracy. - Jest mało prawdopodobne, aby firmy powróciły do poprzedniego poziomu liczby pracowników i klientów w tej fazie ponownego otwarcia - ocenił.

Newsom zachęcił mieszkańców swojego stanu do robienia zakupów w małych sklepach, które były zamknięte i grozi im bankructwo. 

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA