We Włoszech liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wynosi obecnie 197 765. W ciągu ostatniej doby przybyło ich 2414, a dobowy przyrost oscyluje w ostatnim tygodniu wokół podobnych wartości - od 2256 w poniedziałek do 3370 dwa dni później.

W niedzielę zanotowano za to najmniejszą od dawna liczbę zgonów w ciągu 24 godzin - 260. Ostatnio tak mało ofiar potwierdzono 14 marca, gdy poinformowano o 175 zgonach. Łącznie we Włoszech z powodu COVID-19 zmarło dotąd 26 644 pacjentów. Więcej ofiar zanotowano tylko w Stanach Zjednoczonych.

Na szczycie listy prowincji z największą liczbą potwierdzonych przypadków koronawirusa niezmiennie znajduje się Lombardia (prawie 73 tys., 920 nowych w ciągu ostatniej doby). Znajdującą się za nią Wenecję Eugańską w ostatnim tygodniu wyprzedził jednak Piemont.

Na oddziałach intensywnej terapii we włoskich szpitalach znajduje się obecnie 2009 chorych na COVID-19. Za całkowicie wyleczonych uznano dotąd 64 928 pacjentów. W ciągu ostatniej doby przybyło aż 1808 ozdrowieńców.