fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

USA: Dwa szpitale przebadały ciężarne. Zakażona była co siódma

AFP
Dwa szpitale w Nowym Jorku - Columbia University Irving Medical Center i New York-Presbyterian Allen Hospital przebadały wszystkie 215 ciężarne, które między 22 marca a 4 kwietnia urodziły dzieci na ich oddziałach położniczych. Jak się okazało więcej niż jedna na siedem z nich była zakażona koronawirusem.

U co ósmej - w 29 przypadkach - zakażenie koronawirusem było bezobjawowe - czytamy w omówieniu badania zamieszczonym na łamach magazynu "New England Journal of Medicine".

Liczba bezobjawowych przypadków koronawirusa - jak czytamy - wskazuje iż powszechne testy na wirusa są bardzo ważne. Z 33 kobiet u których wykryto wirusa tylko u czterech wystąpiły objawy takie jak gorączka czy kaszel.

Autorzy badania wskazują, że wyniki ich eksperymentu dowodzą iż przeprowadzanie powszechnych testów pacjentów szpitali na wirusa może mieć liczne korzyści.

Wiedza o tym, który pacjent jest zakażony koronawirusem chroni przed zakażeniem innych pacjentów, a także personel medyczny - podkreślają.

W stanie Nowy Jork stwierdzono jak dotąd ponad 200 tys. zakażeń koronawirusem. W wyniku COVID-19 zmarło w tym stanie ponad 10 tysięcy osób.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA