fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: 36 nowych zakażeń, 130 przypadków bezobjawowych

AFP
W Chinach w środę wykryto 36 nowych zakażeń koronawirusem - przy czym 35 z nich dotyczyło osób, które przybyły do Chin spoza ich granic. Jednocześnie wykryto 130 bezobjawowych przypadków zakażenia wirusem - podała chińska Komisja Zdrowia Publicznego.

Od 1 kwietnia chińska Komisja podaje dane nie tylko o zakażeniach objawowych, ale również o przypadkach bezobjawowych, o których dotychczas nie informowano. Do 31 marca w Chinach pod obserwacją było 1367 osób zakażonych, u których nie pojawiły się objawy zakażenia.

Jedyny przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Chinach zanotowano w prowincji Guangdong.

35 pozostałych zakażeń to przypadki "importowane". W Chinach wykryto jak dotąd 806 zakażeń koronawirusem u osób przybywających do Państwa Środka spoza jego granic.

Łącznie w Chinach wykryto jak dotąd 81554 zakażeń koronawirusem - są to dane jedynie o zakażeniach, w których wystąpiły objawy choroby Covid-19.

Za wyleczone uznaje się 76238 chorych na Covid-19.

We wtorek stwierdzono w Chinach siedem nowych zgonów z powodu Covid-19 - sześć z nich w prowincji Hubei, gdzie znajduje się miasto Wuhan, pierwsze ognisko epidemii koronawirusa na świecie.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA