fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Nowy Jork: Najwyższa dobowa liczba zgonów na Covid-19

AFP
W ciągu minionej doby w stanie Nowy Jork zmarło 731 osób - poinformował gubernator Andrew Cuomo. To najwyższa dobowa liczba zgonów na Covid-19 w Nowym Jorku. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w stanie to 5489.

Gubernator Andrew Cuomo poinformował, że liczba ofiar śmiertelnych epidemii przekroczyła w Nowym Jorku 5400. Podkreślił jednak, że liczba nowych hospitalizacji wzrosła o 700 a liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii o 89. Cuomo zapewnił jednocześnie, że w stanie Nowy Jork nie zabraknie łóżek szpitalnych i respiratorów oraz zaznaczył, że zwiększenie dystansu społecznego przynosi rezultaty. Gubernator zaapelował również o respektowanie zaleceń związanych z nieopuszczaniem domów. 

W niedzielę Cuomo stwierdził, że stan Nowy Jork jest bardzo bliski osiągnięcia szczytu zakażeń lub, że szczyt ten już nastąpił. Jednocześnie zaznaczył jednak, że za wcześnie jest na złagodzenie obowiązujących w stanie restrykcji.

Rządowe modele zakładają, że w całych Stanach Zjednoczonych z powodu nowego koronawirusa umrzeć może nawet do 240 tys. osób. Podkreślono jednak, że są to jedynie prognozy.

W niedzielę prezydent Donald Trump powiedział, że „zaczyna widzieć światło na końcu tunelu”. - Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy bardzo dumni z pracy, jaką wykonaliśmy - zaznaczył. 

Liczba zmarłych z powodu koronawirusa w samym Nowym Jorku to, jak dotąd, co najmniej 3202 osoby.  Media podkreślają, że przekroczyła ona już liczbę osób zabitych w zamachach z 11 września 2001 roku. Zginęło wówczas 2977 osób.

Nowy Jork jest głównym ośrodkiem pandemii nowego koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Prawie połowa z ponad 11 tys. stwierdzonych dotąd zgonów związanych z Covid-19 w USA miała miejsce w tym stanie. 

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w USA zbliża się do 12 tysięcy. 

Źródło: Reuters, AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA