fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: Liczba nowych zakażeń koronawirusem spada

AFP
W Chinach kontynentalnych w niedzielę stwierdzono 31 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, w tym jedno zakażenie, do którego doszło na terenie Chin. To spadek o 14 w stosunku do danych z soboty - podała chińska Komisja Zdrowia Publicznego.

Jedyne zakażenie, do którego doszło na terenie kraju, wykryto w prowincji Gansu. Zakażony okazał się podróżny z prowincji Hubei, który opuścił ją z zaświadczeniem wskazującym na to, iż nie jest zainfekowany koronawirusem.

W samej prowincji Hubei nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 nie wykryto od sześciu dni. W prowincji zniesiono ograniczenia dotyczące swobody poruszania się i wznowiono niektóre połączenia lotnicze z innymi częściami kraju. Nie dotyczy to Wuhan, stolicy prowincji, która do 8 kwietnia pozostanie miastem zamkniętym.

W ciągu ostatniej doby liczba ofiar koronawirusa w Chinach zwiększyła się o cztery - do 3304. Łączna liczba zakażeń wykrytych w Chinach wzrosła do 81470.

Rząd Chin skupia się obecnie na ponownym uruchomieniu przedsiębiorstw i fabryk zamkniętych w związku z wybuchem epidemii w Państwie Środka.

Prezydent Xi Jinping i rząd Chin zapowiadają, że dostosują politykę wsparcia dla małych i średnich firm do rozwoju sytuacji, tak aby ochronić je przed wpływem epidemii koronawirusa.

Na całym świecie koronawirusem SARS-CoV-2 zakaziło się jak dotąd 721946 osób. Z powodu Covid-19, choroby wywoływanej koronawirusem, zmarło 33966 osób.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA