fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Zoo w Niemczech proszą Merkel o pieniądze

AFP
Niemiecki ogrody zoologiczne zwróciły się do kanclerz Angeli Merkel o pomoc. Kryzys wywołany przez epidemię koronawirusa spowodował, że obiekty potrzebują wsparcia w wysokości 100 mln euro.

- W przeciwieństwie do innych organizacji, nie możemy po prostu przerywać naszych działań. Nasze zwierzęta muszą być karmione, musimy się nimi opiekować - powiedział Joerg Junhold, prezes Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych, do którego należy 56 członków w Niemczech oraz kilku w Szwajcarii i Austrii.

Koszty prowadzenia ogrodu zoologicznego są wysoki, a z powodu braku odwiedzających, obiekty nie mają żadnych dochodów. Straty niektórych sięgają pół miliona euro tygodniowo.

Dyrektor zoo w Berlinie Andreas Knieriem był zaskoczony wsparcie ze strony lokalnej społeczności, jednak ma świadomość, że stoi przed nim wielkie wyzwanie.

- Trzymam kciuki, że wkrótce wszyscy przetrwamy ten trudny czas - powiedział. 

Oprócz problemów finansowych, pracownicy ogrodów mówią, że ich podopiecznym brakuje odwiedzających. - Małpy naprawdę lubią obserwować ludzi. Teraz jest tu dla nich za nudno - powiedziała Philine Hachmeister, rzeczniczka prasowa berlińskiego zoo.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA