fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Amerykanie chcą przełożenia igrzysk

AFP
Amerykański Komitet Olimpijski i Paraolimpijski (USOPC) domaga się przełożenia igrzysk w Tokio. Tak ważnego głosu w dyskusji jeszcze nie było.

USOPC to najpotężniejszy krajowy komitet olimpijski - seryjny zwycięzca klasyfikacji medalowej letnich igrzysk, który co cztery lata wysyła na zawody setki sportowców oraz jest partnerem najważniejszego sponsora Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOL), telewizji NBC.

Amerykanie przeprowadzili ankietę, w której wzięło udział 1780 sportowców, i ich stanowisko jest jasne: igrzyska trzeba przełożyć.

„Uważamy, że nawet jeśli trudna sytuacja zdrowotna na świecie zostanie latem opanowana, to i tak nie uda się w satysfakcjonujący sposób przezwyciężyć ogromnych zakłóceń w treningu, procesie kontroli antydopingowej oraz systemie kwalifikacji” - czytamy w oświadczeniu USOPC.

93 procent ankietowanych sportowców jest za zmianą terminu igrzysk. 65 procent podkreśla, że epidemia koronawirusa poważnie wpłynęła na ich program treningowy.

MKOl oświadczył w niedzielę, że decyzję w sprawie ewentualnego przesunięcia igrzysk podejmie w ciągu czterech tygodni. Szanse na to, że impreza w Tokio rozpocznie się w pierwotnym terminie 24 lipca, są niewielkie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA