fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Bezdomni w Pałacu Festiwalowym w Cannes

AFP
Znak czasu, w którym dziś żyjemy: jak podaje agencja Reuters Pałac Festiwalowy w Cannes został zamieniony w noclegownię dla bezdomnych.

Na rozległych przestrzeniach „bunkra” stanęły łóżka przykryte kocami. Zorganizowano łazienki i miejsce wydawania posiłków, są przestrzenie, gdzie można oglądać telewizję. A także specjalne klatki dla psów – wielu bezdomnych ma swoje zwierzęta, których nie przyjmują zwykle inne noclegownie. Przy wejściu wszyscy wchodzący mają kontrolowaną temperaturę, jest z nimi przeprowadzany wywiad epidemiologiczny.

W canneńskim Pałacu Festiwalowym codziennie nocuje od 50 do 70 osób na co dzień pozbawionych dachu nad głową.

Bezdomni są w czasach koronawirusa - gdy wszyscy mają „zostać w domu” - są w szczególnej sytuacji. W czasach obostrzeń są karani za przebywanie na ulicy mandatami, których nie mogą zapłacić. Protestują przeciwko temu organizacje społeczne, nawołując do tworzenia w miastach dodatkowych miejsc, gdzie bezdomni mogliby mieszkać. We Francji, w samym regionie paryskim jest ich ponad 60 tysięcy. W tej liczbie jest duża grupa bezdomnych z Polski. Szacowano ją jeszcze niedawno na około 10 tys. osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA