fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Łukasz Szumowski o wyborach: To jest wróżenie z fusów

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Minister zdrowia Łukasz Szumowski uważa, że jest za wcześnie, by mówić o dacie wyborów prezydenckich. - Poczekajmy jeszcze dwa tygodnie. Zobaczymy jak będzie wyglądała krzywa - powiedział.

W związku z panującą w Polsce epidemią, opozycja domaga się przesunięcia wyborów prezydenckich. Przedstawiciele PiS utrzymują, że wprowadzony stan epidemii nie przeszkadza w przeprowadzeniu głosowania 10 maja.

Więcej wątpliwości ma minister zdrowia Łukasz Szumowski. - To nie jest początek końca, to nie jest koniec początku. To dopiero początek naszej walki z koronawirusem. Myślę, że dziś będzie około 150 nowych zakażonych - powiedział w rozmowie z Polsat News.

Z danych przekazanych przez ministerstwo zdrowia wynika, że w czwartek odnotowano 170 nowych przypadków. W szpitalu w Warszawie zmarły dwie zakażone osoby.

Pytany o możliwość przeprowadzenia wyborów w maju, odpowiedział, że z decyzją trzeba poczekać jeszcze dwa tygodnie. 

- Zobaczymy jak będzie wyglądała krzywa, ile będziemy mieli chorych, chorych w szpitalu. Będziemy mogli bliżej coś powiedzieć - ocenił.

- To jest wróżenie z fusów i szklana kula, jeżeli dzisiaj chcemy mówić co i jak będzie wyglądało za miesiąc - dodał.

Szumowski mówił również o obecnym przygotowaniu służby zdrowia do walki z koronawirusem. – Na pewno tego czego brakuje w Polsce w tej chwili, to są środki ochrony osobistej w tych szpitalach niezakaźnych - powiedział. - Na rynkach w Europie jest tych środków bardzo, bardzo mało. Każdy walczy o te środki, my też. Na szczęście udało się z Chin sprowadzić 2 mln maseczek, 80 tys. z tego pamiętam, mówię z pamięci, kombinezonów - kontynuował.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA