fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Władze każą mieszkańcom Moskwy zostać w domach

AFP
W Moskwie od poniedziałku mieszkańców będzie obowiązywała samoizolacja - ogłosił mer Siergiej Sobianin.Wkrótce opuszczenie miejsca zamieszkania będzie możliwe tylko ze specjalną przepustką.

W najbliższych dniach mieszkańcy Moskwy będą mogli wyjść z domu na ulice tylko ze specjalną przepustką. Jak poinformował mer, zarządzenie zostanie wprowadzone w życie po wdrożeniu odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych. W przypadku braku przepustki obywatele nie będą mogli opuścić swego miejsca zamieszkania. 

W ciągu tygodnia w stolicy Rosji ma zostać uruchomiony system kontroli przemieszczania się obywateli.

Od poniedziałku 30 marca w Moskwie wprowadzony zostanie reżim samoizolacji dla wszystkich grup wiekowych. Opuszczenie mieszkania będzie możliwe tylko w kilku przypadkach: w celu uzyskania pomocy medycznej w nagłych przypadkach, zagrożenia życia lub zdrowia, odbycia obowiązkowej podróży do pracy oraz dokonania zakupów w najbliższym sklepie lub aptece. Dozwolone będzie także wyprowadzanie zwierząt na spacer (nie dalej niż 100 m od domu) oraz wynoszenie śmieci.

We wszystkich przypadkach, poza podróżowaniem taksówkami, mieszkańcy są zobowiązani do zachowania w miejscach publicznych dystansu społecznego co najmniej 1,5 m. Sklepy i apteki mają wprowadzić odpowiednie rozwiązania, by odstęp między ludźmi był zachowywany.

Wjazd i wyjazd z Moskwy pozostają dozwolone.

Mer Moskwy przyznał, że w obecnej sytuacji wielu moskwian straci pracę i obiecał zasiłek w wysokości 19,5 tys. rubli.

Źródło: rp.pl / Interfax
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA