fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wiceminister zdrowia Iranu zarażony koronawirusem

AFP
Wiceminister zdrowia Iranu Iraj Harirchi został zarażony koronawirusem - badanie wykazało obecność wirusa w jego organizmie - podaje AFP powołując się na doradcę ministra. Agencja nie wskazuje nazwiska zarażonego członka rządu.

Harichi organizował briefingi dla dziennikarzy na temat rozwoju epidemii koronawirusa.

Informacja pojawiła się niedługo po tym jak ministerstwo zdrowia wezwało na antenie irańskiej telewizji obywateli tego kraju, by nie wychodzili z domów.

 - Ludzie będą bezpieczniejsi jeśli pozostaną w domach. W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 34 nowe przypadki koronawirusa, w tym 16 w mieście Kom - oświadczył Kianoush Jahanpour.

W Iranie w wyniku zarażenia się koronawirusem zmarło 16 osób. Obecność wirusa wykryto u 95 osób.

Minister obrony Iranu Ali Hatami wydał dekret, w którym nakazuje, by wybrane przedsiębiorstwa związane z ministerstwem obrony zaczęły produkować żele dezynfekujące i maski ochronne. Minister Hatami nakazał dostarczanie co najmniej 20 tys. litrów żelu dezynfekującego dziennie.  

Koronawirus 2019-nCoV, który na całym świecie zabił ponad 2700 osób i doprowadził do zachorowania ponad 80 tysięcy, pojawił się w ostatnich dniach na Bliskim Wschodzie. Przypadki wirusa wykryto w Kuwejcie, Omanie, Bahrajnie i Iraku - w każdym przypadku chorzy odwiedzali wcześniej Iran.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA