fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Korea Płd.: Żołnierz USA zarażony koronawirusem

AFP
W Korei Południowej w ciągu ostatniej doby wykryto 169 nowych przypadków koronawirusa. Wśród zarażonych jest żołnierz USA stacjonujący w tym kraju - informuje Reuters.

Łączna liczba zachorowań wywołanych koronawirusem 2019-nCov wywołującym chorobę COVID-19 wynosi w Korei Płd. 1146. W wyniku zarażenia się wirusem zmarło 12 osób.

Spośród 169 nowych przypadków wykrycia koronawirusa, 134 zanotowano w Daegu, gdzie znajduje się świątynia sekty Shincheonji, w której miało dojść do rozprzestrzenienia się wirusa. Władze Korei Południowej chcą przebadać wszystkich 200 tys. członków sekty pod kątem obecności wirusa w ich organizmach.

Tymczasem amerykańska armia potwierdziła pierwsze zarażenie się koronawirusem żołnierza stacjonującego w Korei Południowej. Chory to 23-latek stacjonujący w Camp Carroll, bazie znajdującej się ok. 20 km od Daegu.

Ok. 80 proc. zachorowań w Korei Południowej ma związek z działalnością sekty Shincheonji, a także ze szpitalem w powiecie Cheongdo, który miał być odwiedzany przez członków sekty.

Kościół Shincheonji współpracuje z władzami i zgodził się udostępnić dane na temat wszystkich swoich członków. Dane te nie zostaną upublicznione.

Wiceminister zdrowia Korei Południowej, Kim Gang-lip poinformował 26 lutego, że władze uzyskały listę 212 tysięcy nazwisk wiernych kościoła Shincheonji. Teraz listy te trafią do lokalnych władz, które mają przebadać członków sekty pod kątem zarażenia koronawirusem.

Łącznie na całym świecie w wyniku zarażenia się koronawirusem zmarły 2763 osoby, zaraziło się nim 80967 osób.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA