fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

W poniedziałek posiedzenie Sejmu ws. koronawirusa

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
W poniedziałek o godz. 10.00 rozpocznie się posiedzenie Sejmu ws. sytuacji związanej z koronawirusem - zapowiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek po posiedzeniu prezydium Sejmu.

- To będzie jedyny punkt na tym posiedzeniu Sejmu - zapowiedziała Witek. - Bardzo nam zależy, żeby sytuację studzić - podkreśliła, zapewniając, że nie ma podstaw do niepokoju, ponieważ w Polsce wciąż nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa.

Witek zaznaczyła, że decyzja ws. zwołania posiedzenia Sejmu została podjęta w prezydium jednogłośnie.

O zwołanie dodatkowego posiedzenia wnioskował prezydent Andrzej Duda. Jak mówił w środę, w jego trakcie rząd miałby udzielić „informacji całemu społeczeństwu, nie tylko Sejmowi, na normalnym, otwartym posiedzeniu (...) na temat tego, jaka jest sytuacja dzisiaj w związku z szerzącą się w Europie, nie w Polsce, już epidemią zachorowań na koronawirusa”.

- Także żeby poinformował, jakie działania zostały podjęte i w jaki sposób zabezpieczamy Polaków przed tym, aby w jak najmniejszym stopniu, gdyby taka sytuacja się zdarzyła, ten wirus dotknął nasz kraj, a przede wszystkim nas - powiedział prezydent.

Dowiedz się więcej: Prezydent chce specjalnego posiedzenia Sejmu ws. koronawirusa

Wcześniej o braku infekcji w Polsce informował minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Nie ma na razie żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce, natomiast na pewno takie przypadki w ciągu najbliższego czasu będą. Przygotowujemy się na to - zapewniał.

Szef resortu zdrowia poinformował o uruchomieniu infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Infolinia dotycząca koronawirusa ma działać całą dobę przez siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800 190 590.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA