fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Japonia: 130 przypadków koronawirusa na statku "Diamond Princess"

AFP
U kolejnych 60 osób statku wycieczkowego "Diamond Princess", który od kilku dni poddawany jest 14-dniowej kwarantannie w porcie w Jokohamie, stwierdzono obecność koronawirusa 2019-nCoV - informują japońskie media.

Łącznie liczba osób na pokładzie statku, u których stwierdzono obecność wirusa 2019-nCoV, wzrosła do 130 - informują japońskie media. Na statku znajduje się troje Polaków - jeden obywatel Polski jest członkiem załogi, dwóch pozostałych to turyści.

Łącznie na pokładzie statku znajduje się ok. 3700 osób - z czego ok. 1100 stanowią członkowie załogi.

Oficjalnie japońskie ministerstwo zdrowia nie potwierdza informacji o 60 kolejnych przypadkach koroanwirusa na pokładzie statku.

"Diamond Princess" jest objęty kwarantanną w porcie w Jokohamie od 3 lutego. Badania osób znajdujących się na statku rozpoczęto, po tym jak u pasażera statku, który zszedł z niego na ląd w Hongkongu, stwierdzono obecność koronawirusa.

Osoby znajdujące się na statku, u których badania wykażą obecność koronawirusa, przewożone są do japońskich szpitali. Pozostali nie mogą opuszczać kabin (wyjątkiem są osoby, w kajutach których nie ma okien, które mogą wychodzić na pokład na krótkie spacery).

Koronawirus, który pojawił się w Wuhan w grudniu 2019 roku, jak dotąd doprowadził do śmierci 910 osób (908 w kontynentalnych Chinach). Liczba chorych przekroczyła 40 tysięcy.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA