fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

W Chinach koronawirus, więc w aptekach zabraknie antybiotyków?

Fotorzepa, Radek Pasterski
Aptekom na całym świecie grozi deficyt antybiotyków i innych lekarstw, jeśli wkrótce nie uda się rozwiązać problemów z liniami zaopatrzenia spowodowanych epidemią koronawirusa 2019-nCoV w Chinach - ostrzega Joerg Wuttke, przewodniczący Izby Handlowej Unii Europejskiej w Chinach.

Wuttke dodał, że działania Pekinu sprawiają, że problemy z łańcuchami zaopatrzenia są jeszcze większe, ponieważ władze Chin nakazują obowiązkową, 14-dniową kwarantannę wszystkim, którzy przybywają do Pekinu w ramach środków mających przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa.

Jak mówił Wuttke utrudnia to skierowanie do Chin techników, którzy mogliby pomóc w utrzymaniu łańcuchów dostaw. Chiny są głównym dostawcą tzw. substancji aktywnych dla branży farmaceutycznej na całym świecie.

Zdaniem Wuttkego takie działania są niezgodne z wytycznymi WHO.

Przewodniczący Izby Handlowej UE mówił także o problemach jakie ma branża motoryzacyjna w związku z zakłóceniem dostaw z Chin.

Wuttke zwrócił też uwagę, że zakłócenia dostaw z Chin spowodowane koronawirusem wskazują, iż konieczna jest dywersyfikacja źródeł zaopatrzenia w różne kluczowe produkty.

- Ludzie zrozumieli, że musimy mieć zapasowy plan - stwierdził.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA