fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wuhan: Budynki użyteczności publicznej zmieniane w szpitale

AFP
W Wuhan w poniedziałek wieczorem zaczęto przekształcać lokalne centrum wystawiennicze i kompleks obiektów kulturalnych w tymczasowe szpitale - informuje "Changjiang Daily".

W Wuhan, w związku z epidemią koronawirusa, postawiono już od podstaw szpital w którym znajduje się 1000 łóżek (jego budowa zajęła 10 dni). Obecnie budowany jest jeszcze szpital na 1600 łóżek.

W budynkach użyteczności publicznej przekształcanych na tymczasowe szpitale ma łącznie znaleźć się ponad 3400 łóżek. W tymczasowych szpitalach leczeni będą wyłącznie chorzy u których stwierdzono obecność koronawirusa 2019-nCoV.

W Wuhan, gdzie odzwierzęcy koronawirus pojawił się po raz pierwszy w grudniu 2019 roku, chore są 6384 osoby. W wyniku zarażenia się koronawirusem zmarło tam 313 osób (w całych Chinach - 425). Większość z ponad 20 tysięcy zachorowań w Chinach zanotowano w prowincji Hubei, gdzie znajduje się Wuhan.

W sobotę na łamach "The Lancet" pojawił się artykuł, którego autorzy szacują, że w Wuhan wirusem mogło zarazić się nawet 75 tys. osób.

W ciągu ostatniej doby liczba śmiertelnych przypadków koronawirusa w Chinach wzrosła o 64. Zanotowano też pierwszą śmiertelną ofiarę wirusa 2019-nCoV w Hongkongu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA