fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Połączenia międzynarodowe bez zmian

Adobe Stock
- Stawki za połączenia międzynarodowe pozostają będą takie same jak dotychczas - informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Od 15 maja 2020 r., zgodnie z rozporządzeniem unijnym, aktualizacji ulegają stawki za połączenia międzynarodowe oraz SMS-y z Polski do krajów Unii Europejskiej.

Zaktualizowane stawki za połączenia międzynarodowe oraz SMS-y z Polski do krajów Unii Europejskiej nie ulegają zmianie i nie mogą być wyższe niż: 1 zł brutto za minutę połączenia oraz 0,31 zł brutto za wysłaną wiadomość SMS.

- Maksymalne stawki obejmują ceny usług w sieciach komórkowych i stacjonarnych, rozliczane za jednostkę (np. za minutę połączenia) lub za wysłanego SMS-a. Nie dotyczą cen pakietów obejmujących usługi połączeń międzynarodowych oraz SMS na numery z krajów Unii - wyjaśnia urząd.

- Wprowadzone maksymalne ceny obejmują wyłącznie usługi połączeń międzynarodowych oraz wiadomości SMS, czyli usług, z których korzystamy, kiedy będąc w Polsce kontaktujemy się z użytkownikiem posługującym się zagranicznym numerem i nie dotyczą usług realizowanych w roamingu - dodaje.

Źródło: UKE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA