fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Tę kaszę lepiej oddać do sklepu

GIS
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne ws. kaszy gryczanej prażonej. Stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu ochratoksyny A.

Chodzi o produkt pn: „TOPSELLER XXL kasza gryczana prażona 5 kg" o numerze partii 08.10.19B/PL i z datą minimalnej trwałości 01.2021. Procesem wycofania objęto również produkt oznaczony numerem partii 06.11.19B/PL oraz datą minimalnej trwałości 02.2021, z uwagi na ten sam surowiec użyty do produkcji tej partii. Producentem kaszy jest Cenos Sp. z o.o. i sprzedawany był w halach Selgros Cash & Carry.

Po uzyskaniu wyników badań laboratoryjnych wskazujących na niezgodność Transgourmet Polska Sp. z o.o. natychmiast zablokowała sprzedaż partii produktu, w której stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu ochratoksyny A. W dniu 16.01.2020 firma poinformowała klientów o zdarzeniu, z prośbą o zwrot produktu oraz wycofanie produktu ze sprzedaży. Szczegółowe informacje o wycofaniu zawarte są także w komunikacie firmy na stronie internetowej http://www.selgros.pl/kasza-gryczana-topseller

Zalecenia dla konsumentów

Inspektorat podkreśla, że dwie partie produktu wskazane w komunikacie nie powinny być spożywane. Kasze można zwrócić w miejscu zakupu.

Źródło: GIS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA