fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Woda z kranu w tym mieście nie jest zdatna do picia

Woda z kranu
Adobe Stock
Władze Nowego Targu poinformowały mieszkańców, że woda z publicznego wodociągu nie nadaje się do pica. Staje się bezpieczna dopiero po przegotowaniu - donosi polsatnews.pl.

Sanepid wyjaśnił, że poziom parametrów mikrobiologicznych został przekroczony. Oznacza to, że w wodzie podniosła się zawartość obecnych bakterii.

- Urząd Miasta informuje, że w związku z wydaną przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu decyzją z dnia 21 stycznia 2021 r. znak NHK.903.20.2.2021 stwierdza się warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Nowy Targ - czytamy na stronie miasta.

Władze zapewniły, że spółka wodociągowo-kanalizacyjna podejmuje niezbędne działania w celu przywrócenia wody do jakości pozwalającej na spożycie. - Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu sp. z o.o. (...) monitoruje w ramach kontroli wewnętrznej jakość wody dostarczanej odbiorcom oraz informuje na bieżąco PPIS w Nowym Targu o uzyskanych wynikach badań - wyjaśnia.

Urząd podkreśla, że woda nie zagraża zdrowiu, jeśli przed spożyciem będzie przegotowana. - Woda nadaje się do celów gospodarczych, lecz nie należy dopuścić jej do spożycia w formie surowej - ostrzega miasto.

Źródło: polsatnews.pl, rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA