fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Waszyngton żąda wyjaśnień od Izraela. "Nie widzimy związku"

PAP/EPA/MOHAMMED SABER
Waszyngton zażądał od Izraela uzasadnienia zniszczenia wieżowca al-Jaala w Gazie, siedziby wielu mediów. Wojsko izraelskie zbombardowało budynek w sobotę, dając użytkownikom godzinę na ewakuację.

Izraelskie wojsko ostrzegło o planowanym ataku, dając użytkownikom godzinę na ewakuację. Po tym czasie wieżowiec został zrównany z ziemią. Izrael twierdzi, że znajdowały się tam także biura wywiadu wojskowego Hamasu.

Waszyngton zażądał jednak od Izraela uzasadnienia tego ataku. Przekazał tę informację sekretarz stanu USA Antony Blinken, dodając, że nie ma dowodów na związek palestyńskiego Hamasu z al-Jalaal.

Społeczność międzynarodowa wywiera coraz większą presję na administrację Joe Bidena, by Stany Zjednoczone wezwały obie strony do zawieszenia broni.

Stany Zjednoczone oświadczyły wczoraj podczas obrad Rady Bezpieczeństwa ONZ, że ??są gotowe udzielić wsparcia, „gdyby strony dążyły do ??zawieszenia broni”.

Dziś "The Washington Post" poinformował, że administracja prezydenta Joe Bidena zatwierdziła sprzedaż Izraelowi precyzyjnej broni naprowadzającej o wartości 735 mln dolarów.

Od 10 maja, początku tej fazy konfliktu izraelsko-palestyńskiego, zginęło co najmniej 220 Palestyńczyków, w tym 59 dzieci, ponad 1300 osób jest rannych.

Źródło: middleeasteye.net
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA