fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt USA-Iran

Trump kończy kadencję, irańscy komandosi ćwiczą atak

Zdjęcia z ćwiczeń irańskiej armii
AFP
Komandosi i spadochroniarze irańskiej armii rozpoczęli ćwiczenia w pobliżu ujścia Zatoki Perskiej w ostatnim dniu kadencji Donalda Trumpa w roli prezydenta USA.

Irańska telewizja państwowa pokazała spadochroniarzy lądujących za hipotetycznymi liniami wroga w pobliżu portu Jask nad Zatoką Omańską i przygotowujących się do ataku z użyciem wyrzutni rakietowych.

- Obecne gry wojenne pokazują wrogom, że irański naród będzie bronił swojej niepodległości i integralności terytorialnej - oświadczył dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej gen. Hossein Salami w rozmowie z państwową telewizją.

- Trzymamy palec na spuście w imieniu narodu - dodał.

W ubiegłym tygodniu Korpus STrażników Rewolucji Islamskiej przeprowadził strzelania z użyciem rakiet balistycznych długiego zasięgu przeciwko celom imitującym wrogie okręty na wodach Oceanu Indyjskiego i testowali drony krajowej produkcji nad pustynią w centralnej części Iranu.

Z kolei w ubiegłą środę irańska marynarka wojenna testowała rakiety krótkiego zasięgu w rejonie Zatoki Perskiej.

Relacje USA z Iranem znacznie się pogorszyły po tym jak Trump jednostronnie odstąpił w 2018 roku od porozumienia nuklearnego z Iranem i ponownie nałożył sankcje na Teheran.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA