fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt USA-Iran

Szef sztabu Iranu: Zniewolimy i pokonamy wrogów

AFP
- Wrogowie, którzy spróbują zaatakować Iran, zostaną zniewoleni i pokonani - mówi szef sztabu irańskiej armii gen. Mohammad Baqeri. Słowa generała cytuje agencja informacyjna Tasnim.

Dzień wcześniej uczestniczący w posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ Hassan Rouhani mówił, że przekaz Iranu do świata to "pokój i stabilność".

USA, Arabia Saudyjska i państwa Europy oskarżają Iran o przeprowadzenie ataku z użyciem dronów na rafinerie w Arabii Saudyjskiej. Odpowiedzialność za atak wzięli na siebie wspierani przez Iran rebelianci Huti, uczestniczący w wojnie domowej w Jemenie. Jemeński rząd jest w tej wojnie wspierany przez koalicję, na czele której stoi Arabia Saudyjska.

Iran zaprzecza jakoby miał coś wspólnego z atakiem.

- Wielokrotnie mówiliśmy naszym wrogom, że jakakolwiek forma wystąpienia przeciwko naszemu krajowi, spotka się z taką samą reakcją jak ta, która spotkała amerykańskiego drona (zestrzelonego przez Iran - red.) i brytyjski tankowiec (zajęty przez Iran w rejonie Cieśniny Ormuz - red.) - mówił gen. Baqeri.

- Wynikiem wystąpienia przeciwko naszemu krajowi będzie zniewolenie i porażka - dodał.

Generał dodał, że w Iranie nie ma wrogości wobec Arabii Saudyjskiej ani Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dodał, że oba kraje powinny Iranu, aby zapewnić bezpieczeństwo w regionie.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA