fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Winnicki: Koalicja Polskich Spraw? Była "lawendowa koalicja"

Fotorzepa, Jakub Czermiński
"Zapowiadana przez Dudę 'Koalicja Polskich Spraw' w praktyce i działaniu. W praktyce wyglądało to tak, że PiS z PO i Lewicą zawiązały dziś #LawendowaKoalicja przeciw skutecznemu ściganiu pedofili i tych, którzy ich kryją" - napisał na swoim profilu na Facebooku Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego i poseł Konfederacji.

W środę głosami m.in. PiS odrzucono kandydaturę księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który miał wejść w skład państwowej komisji ds. wyjaśnienia przypadków pedofilii w Kościele katolickim.

Kandydaturę ks. Isakowicza-Zaleskiego popierała m.in. Konfederacja.

"Klub PiS trzy razy odrzucił kandydaturę ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego do składu komisji ds. pedofilii i powołał na to miejsce swojego partyjnego nominata, pana Nowarskiego" - oburza się Winnicki.

"Trzy dni po wyborach pseudo-chrześcijańska i pseudo-patriotyczna siła pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Haniebne" - dodał Winnicki, który nawiązał też do tzw. Koalicji Polskich Spraw, o której mówił przed II turą wyborów prezydent Andrzej Duda. Duda do takiej koalicji zapraszał m.in. Konfederację.

"W praktyce wyglądało to tak, że PiS z PO i Lewicą zawiązały dziś #LawendowaKoalicja przeciw skutecznemu ściganiu pedofili i tych, którzy ich kryją" - stwierdził Winnicki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA