fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Warsaw HUB. Na co wyda miliard Ghelamco?

The Warsaw HUB firmy Ghelamco rośnie u zbiegu ulic Towarowej i Prostej w Warszawie
Materiały
Tyle będzie kosztował Warsaw HUB - miasteczko w trzech wieżach, które powstaje niedaleko ronda Daszyńskiego w Warszawie.

Ghelamco Poland pokazało dziś najnowszy i największy z dotychczasowych swoich projektów, znany wcześniej jako Sienna Towers. Kompleks trzech wieżowców zaoferuje około 113 tys. mkw. przestrzeni.

- The Warsaw HUB będzie najbardziej innowacyjnym projektem w historii Ghelamco. Miejscem łączącym świat nowoczesnych technologii, przyjaznym zarówno startupom, jak i korporacjom - zapewnia inwestor.

- Inwestycja wyjdzie daleko poza ramy zwykłego kompleksu biurowców. Będzie sercem sieci i centralnym punktem, w którym zbiegają się i łączą wszystkie potrzeby nowoczesnych, kreatywnych oraz innowacyjnych firm - opowiadał Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Hotel i coworking

The Warsaw HUB rośnie u zbiegu ulic Towarowej i Prostej. Na powierzchni 113 tys. mkw. znajdą się przestrzenie biurowe, a także centrum konferencyjne oraz 3- i 4-gwiazdkowy hotel.

- W The Warsaw HUB znajdzie się także MeetDistrict - koncept sprawdzony i skutecznie funkcjonujący w belgijskich inwestycjach Ghelamco. Będzie to unikalna przestrzeń coworkingowa, dzięki której nawet najmniejsze firmy będą mogły znaleźć miejsce w nowoczesnym biurowcu - zapowiada Jarosław Zagórski.

Dodaje, że w The Warsaw HUB swoją siedzibę będzie miał również projekt The Heart Warsaw. - Jest to platforma łącząca dziś ponad 100 startupów z bankami i międzynarodowymi korporacjami. Obecnie w ramach The Heart Warsaw rozwijane są programy tematyczne, m.in. FinTech i Omnichannel Retail. Wkrótce pojawią się też programy związane np. ze Smart Cities - mówi Jarosław Zagórski.

Partnerem tego przedsięwzięcia obok D-RAFT i Mastercard jest Ghelamco Poland. - Jest to pierwszy w Polsce przykład zaangażowania się dewelopera działającego w obszarze nieruchomości w rozwój biznesu opartego o nowe idee i technologie - zapewnia inwestor The Warsaw HUB.

Wszystkie te rozwiązania mają zapewnić elastyczność rozwijającym się firmom, zwłaszcza start-up'om i scale up'om. Całość dopełni przestrzeń usługowo-handlowa (licząca ok. 6 tys. mkw.), centrum konferencyjne i sportowe, zapewniając najemcom kompleksową infrastrukturę.

Inteligentny parking

The Warsaw HUB zaoferuje przyszłym najemcom biura, wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Przykładowo, dostęp do budynku będzie możliwy dzięki smartfonom, a parking zostanie wyposażony w system rozpoznawania samochodów, myjnię i stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Kompleks będzie zasilany z trzech niezależnych źródeł energii, ale najemcy będą mogli zainstalować w nim również swoje własne generatory.

- Ponadto w ramach The Heart Warsaw opracowywane są projekty związane z ideami smart cities i smart office, które później będą mogły znaleźć zastosowanie w The Warsaw HUB - zapewniają przedstawiciele Ghelamco.

Projekt kompleksu powstał w pracowni architektonicznej Andrzeja M. Chołdzyńskiego, autora m.in. stacji centralnego odcinka II linii metra czy siedziby Giełdy Warszawskiej.

- Osadzone na wspólnej, liczącej blisko 100 metrów podstawie wieżowce (dwa 130-metrowe i jeden 85-metrowy) stworzą spójną, wielkomiejską pierzeję wzdłuż ulicy Towarowej i widoczną z wielu miejsc stolicy dominantę ronda Daszyńskiego. Wzdłuż kompleksu, zarówno od strony ulicy Towarowej, jak i od jego zaplecza, powstanie atrakcyjnie zaprojektowana przestrzeń publiczna w postaci miejskich pasaży. Podobnie jak w przypadku pobliskiego placu Europejskiego, zlokalizowane tu zostaną kawiarnie, restauracje i punkty usługowe - zapewnia Ghelamco.

Budowa The Warsaw HUB już się rozpoczęła, a termin zakończenia inwestycji planowany jest na koniec 2019 roku. Trwa proces komercjalizacji obiektu. Szacowana wartość inwestycji to ponad 1 miliard złotych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA