fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Ekologiczny Implant stanie przy Chmielnej

Trzypoziomowy obiekt składający się z 272 kontenerów i przeszklonych powierzchni ma być otwarty w Warszawie już w przyszłym roku.

Implant przy Chmielnej będzie nowym kulturalnym centrum miasta - zapewniają jego twórcy. - To innowacyjne rozwiązanie architektoniczne, techniczne i realizacyjne - mówią. Obiekt został zaprojektowany przez architekta Jakuba Szczęsnego (m.in. Dom Kereta). Implant stanie na działce o powierzchni ponad 10 tys. mkw. przy ul. Chmielnej 75. Przestrzeń będzie podzielona na trzy główne strefy: gastronomiczną, usługowo-handlową oraz eventową. Właściciele zapowiadają, że wyróżnikiem miejsca będą wydarzenia kulturalne i prospołeczne, w tym: warsztaty, wystawy, koncerty i spotkania autorskie.

- Implant będzie tętnił życiem każdego dnia. Oferta będzie skierowana do wszystkich grup wiekowych – od starszych dzieci, poprzez nastolatki aż do dorosłych, którzy szukają niebanalnych propozycji w każdym z tych obszarów - mówią pomysłodawcy. - Relaksujący koncert po ciężkim dniu w pracy, niepowtarzalna piątkowa impreza, angażujące i ciekawe zajęcia czy spotkania z interesującymi osobami ze świata sztuki i kultury – to wszystko w jednym miejscu. Będzie to też miejsce pełne ekologicznych patentów. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne pozwolą ograniczyć zanieczyszczenie powietrza i emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Nie będzie też miejsca na marnowanie wody, dzięki możliwości odzyskiwania jej z deszczówki. Implant może się też stać ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu przez właścicieli pojazdów elektrycznych, którzy znajdą na jego terenie ładowarki do swoich „elektryków".

- Chcemy, aby Implant pełnił funkcje społeczne i był ważnym miejscem wydarzeń kulturalnych. To projekt unikatowy i pierwszy tego typu w Polsce - mówi Łukasz Koziński, współpomysłodawca projektu. - Przykładamy wielką wagę do wyboru najemców i firm partnerów z którymi będziemy współpracować. Inspiracją były inne modułowe konstrukcje w światowych metropoliach, jak np. BoxPark w Londynie czy ArtBox w Bangkoku. Poza unikatowym projektem architektonicznym inwestycja będzie mogła pochwalić się również innowacyjnymi rozwiązaniami proekologicznymi. Specjalne farby, urządzenia oraz oryginalnie zaprojektowany ogród podkreślą działalność przyjazną otoczeniu i środowisku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA