fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Hotel grupy Barceló zadebiutuje w Warszawie

materiały prasowe
Obiekt będzie częścią Elektrowni Powiśle. Otwarcie czterogwiazdkowego hotelu, który zaoferuje 150 pokoi, zaplanowano na 2021 rok.

Czterogwiazdkowy hotel hiszpańskiej grupy Barceló powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Elektrowni Powiśle, na działce u zbiegu ul. Zajęczej i Wybrzeża Kościuszkowskiego. Na powierzchni 7,3 tys. mkw. znajdzie się 150 pokoi, sale konferencyjne i bar w stylu iberyjskim na dachu budynku, z którego będzie można podziwiać prawobrzeżną część Warszawy. Gości hotelu dzielić będą zaledwie dwie minuty od najbliższej stacji metra i 15 minut od centrum miasta.

Obiekt to część Elektrowni Powiśle, wielofunkcyjnej inwestycji zlokalizowanej tuż obok bulwarów nad Wisłą. Na klientów czekają tam biura, apartamenty, restauracje, bary i sklepy.

- Jesteśmy zachwyceni planowanym otwarciem naszego pierwszego hotelu w Warszawie, który będzie częścią tak wyjątkowego projektu jak Elektrownia Powiśle - przekazał mediom Jaime Buxó z Barceló Hotel Group. - Atrakcyjna lokalizacja hotelu w jednej z najbardziej dynamicznych i pełnych życia dzielnic Warszawy doskonale wpisuje się w naszą politykę rozwoju, zgodnie z którą nasze nowe hotele otwieramy w unikatowych miejscach na całym świecie.

- Bardzo cieszymy się, że pierwszy w Warszawie hotel sieci Barceló powstanie w Elektrowni Powiśle - mówi cytowany w komunikacie Neil Veitch, dyrektor firmy deweloperskiej White Star Real Estate. - Hotele tej sieci cieszą się popularnością i renomą na całym świecie, a już wkrótce także goście odwiedzający Warszawę będą mogli skorzystać z tej oferty.

Matt Lunt, dyrektor w Tristan Capital Partners (inwestor), dodaje, że Elektrownia Powiśle szybko stała się miejscem, które międzynarodowe, renomowane marki m.in. Urban Outfitters i Weekday wybierają na lokalizację swoich pierwszych sklepów na polskim rynku. - Ostatni rok był dla Elektrowni Powiśle bardzo udany pod kątem najmu i planowanego na 2020 rok otwarcia. To tu na klientów czeka szeroka oferta handlowo-gastronomiczno-rozrywkowa, pierwszy w Warszawie Beauty Hall, które razem z nowym hotelem Barceló tworzą w Elektrowni Powiśle projekt kompletny - podkreśla.

Tristan Capital Partners specjalizuje się w realizacji strategii inwestycyjnych w nieruchomości komercyjnej na terenie całej Europy. Ogólnoeuropejskie fundusze nieruchomości Tristana obejmują strategie o różnym stopniu ryzyka, których łączna wartość aktywów przekracza 10 miliardów euro. Tristan zarządza portfelem inwestycyjnym dla funduszy typu core-plus takich jak Curzon Capital Partners III, Curzon Capital Partners IV, Curzon Capital Partners 5 LL, oraz dla prywatnych funduszy inwestycyjnych European Property Investors, LP, European Property Investors Special Opportunities, LP, European Property Investors Special Opportunities 3, LP i European Property Investors Special Opportunities 4 LP oraz European Property Investors Special Opportunities 5 LP. Siedziba główna Tristana znajduje się w Londynie, a biura w Luksemburgu, Mediolanie, Paryżu, Sztokholmie, Frankfurcie, Madrycie i Warszawie.

White Star Real Estate to międzynarodowa firma, która zrealizowała ponad 50 projektów komercyjnych (biura, magazyny, centra handlowe) i mieszkaniowych (osiedla jedno- i wielorodzinne). White Star Real Estate jako część White Star Group jest także zarządcą nieruchomości.

Barceló Hotel Group to hiszpańska część Grupy Barceló, która jest jedną z 30 największych sieci hotelowych na świecie. Grupa Barceló obsługuje ponad 250 4- i 5-gwiazdkowych hoteli w 22 krajach na świecie. Działa pod czterema markami: Royal Hideaway Luxury Hotels & Resorts, Barceló Hotels & Resorts, Occidental Hotels & Resorts i Allegro Hotels.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA