fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

White Stone wchodzi w proptech

materiały prasowe
Grupa White Stone, budująca mieszkania i obiekty komercyjne, kupuje udziały w spółce Maat4 działającej na rynku data center, elektroenergetyki,zintegrowanych systemów bezpieczeństwa i teleinformatyki.

- Akwizycja umożliwi nam przede wszystkim rozwój technologii budynkowych, ale również zwiększy ofertę usług świadczonych przez grupę - mówią przedstawiciele White Stone. - Maat4 stała się jedną ze spółek w grupie kapitałowej White Stone, w strukturze White Stone Construction, w której działa również SPS Construction specjalizująca się w budowie osiedli mieszkaniowych, kompleksów biurowych, a także centrów handlowych i obiektów magazynowych. Po akwizycji przez grupę White Stone, Maat4 będzie nadal działać pod obecną nazwą.

Maat4 jest polską firmą technologiczną proponującą rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej, jak np. systemy zarządzania infrastrukturą budynku (BMS), kontroli dostępu czy bezpieczeństwa pożarowego. - Realizuje nowoczesne obiekty kubaturowe, pełniąc rolę głównego wykonawcy instalacji elektroenergetycznych. Firma zajmuje się także wdrażaniem systemów multimedialnych - czytamy w komunikacie.

- Włączenie Maat4 w struktury White Stone pozwoli nie tylko rozwijać dotychczasowe usługi, ale również realizować plany wdrożenia nowych produktów, zwłaszcza autorskiej aplikacji związanej z systemami bezpieczeństwa - komentuje Anna Suchodolska, członek zarządu grupy White Stone. - Zyskujemy dostęp do unikatowego know-how technologicznego. W czasach, kiedy deweloperzy prześcigają się w nowych rozwiązaniach z zakresu automatyki budynkowej czy zintegrowanych rozwiązań dla budownictwa, zdobycie tego typu kompetencji jest szczególnie cenne. Dla nas jest to również rozwój w nowej dziedzinie i realizacja przyjętej strategii dywersyfikacji biznesu.

Maat4 projektuje i wdraża innowacyjne rozwiązania w sektorach infrastrukturalnym, telekomunikacyjnym, edukacyjnym. Realizuje też projekty, w których wymagane są zezwolenia dostępu do informacji niejawnych. Przykładem mogą być m.in.: ultranowoczesna siedziba Szpitala Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum Kraków-Prokocim czy siedziba Wydziału Stomatologii i Farmacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Maat4 wykonał infrastrukturę systemów bezpieczeństwa na potrzeby budynku Komisji Sejmowych i innowacyjne aranżacje w budynkach biurowych takich jak Eurocentrum w Warszawie.

Spółka realizuje także projekty m.in. dla: Akademii Sztuk Pięknych, Transportowego Dozoru Technicznego czy Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Maat4 podpisał również umowę na generalne wykonawstwo zasilania elektrycznego i zintegrowanego systemu bezpieczeństwa i automatyki budynkowej dla Fabryki Norblina w Warszawie na ponad 57 mln zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA