fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Grupa Buma na celowniku Reino Capital

Dot Office, jeden z krakowskich biurowych projektów Bumy.
materiały prasowe
Krakowski deweloper ma być fundamentem platformy inwestowania w nieruchomości.
Grupa Buma, nieruchomościowy Holding rodem z Krakowa, znalazł się na celowniku notowanej na GPW spółki Reino Capital działającej w sojuszu z australijskim funduszem RF CorVal zarządzającym aktywami o wartości około 2 mld USD. Wniosek o zgodę na koncentrację trafił właśnie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Grupa Buma to deweloper mieszkaniowo-komercyjny, a także generalny wykonawca inwestycji. Zajmuje się też zarządzaniem i serwisem nieruchomości. Na razie nie wiadomo, kiedy do transakcji mogłoby dojść. W czerwcu br. Reino i Australijczycy złożyli wiążącą ofertę nieujawnionemu holdingowi, którego wartość szacowali na 1,3 mld zł brutto, a w lipcu podpisano list intencyjny i ruszyły negocjacje.
Krakowska firma podobno od dawna szuka inwestora strategicznego. Kontrolowana jest przez rodzinę Michalskich, ale zarządzają nią najemni menedżerowie, po tym jak w 2011 r. zginął prezes Piotr Michalski (zastąpił zmarłego w 2009 r. ojca i założyciela grupy Jacka Michalskiego).
Reino Capital zapowiadało latem, że jeśli transakcja dojdzie do skutku, główne aktywa holdingu trafią do funduszy: dywidendowego (ma działać w oparciu o czynsze z wynajmowanych biurowców), deweloperskiego (ma zarabiać na budowie i sprzedaży nieruchomości komercyjnych) oraz mieszkaniowego. Spółka Reino Capital powstała pod koniec 2017 r., na bazie giełdowej wydmuszki – Gravitonu. We wrześniu br. w Luksemburgu został powołany fundusz Reino RF CEE Real Estate, pod który będą podpinane subfundusze zarabiające na najmie nieruchomości lub przedsięwzięciach deweloperskich. Docelowo Reino Capital chce stworzyć platformę zarządzającą aktywami w Europie Środkowo-Wschodniej o wartości 750 mln euro (3,2 mld zł).
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA