fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Wiecha na Intraco Prime

materiały prasowe
Powstający w sercu warszawskiego Muranowa budynek biurowo-handlowy osiągnął docelową wysokość. Na dachu zawieszono symboliczną wiechę.

Intraco Prime to obiekt biurowo-handlowy klasy A o powierzchni ok. 13 tys. mkw. Adres: Stawki 2. Minimalna powierzchnia biurowa to ok. 300 mkw. Obiekt otrzymał certyfikat BREEAM Interim na jednym z najwyższych poziomów.

Inwestorem kompleksu jest Polski Holding Nieruchomości. Za realizację inwestycji odpowiada STRABAG, a za projekt Konsorcjum Juvenes-Projekt i Pracownia Obsługi Inwestorów Pro-Invest. Budowa rozpoczęła się w kwietniu 2020 r. Budynek powstaje obok Intraco - biurowca z charakterystyczną zieloną fasadą, który na dobre wpisał się w panoramę stolicy.

Nowy biurowiec zostanie oddany do użytku za niespełna rok. Pod koniec maja zakończono budowę konstrukcji. Żelbetowy strop nad ósmą, ostatnią kondygnacją użytkową, wraz z piętrem technicznym, domykają bryłę budynku i jednocześnie pierzeję ul. Stawki. - Teraz wykonywana jest szklano-aluminiowa fasada budynku, która będzie widoczna od strony ul. Andersa. Wewnątrz budynku prowadzone są prace murowe, izolacyjne i instalacyjne. W najbliższym czasie rozpoczną się prace wykończeniowe w lobby budynku – podaje PHN w komunikacie.

- Wybudowaliśmy jedenaście kondygnacji - osiem nadziemnych, w których ulokowane będą biura i lokale usługowe oraz trzy podziemne, położone ponad 16 m poniżej powierzchni gruntu. Są przeznaczone na parking dla 263 samochodów – mówi Waldemar Wójcik, członek zarządu firmy STRABAG. – Budynek powstał na trudnym technicznie terenie, nieopodal tunelu pierwszej linii metra.

- Zakończenie prac konstrukcyjnych oznacza, że od dziś możemy zobaczyć docelową wysokość i kształt budynku Intraco Prime. Jesteśmy przekonani, że inwestycja doskonale wkomponuje się w otoczenie, stając się integralną częścią Muranowa – mówi cytowany w komunikacie Tomasz Górnicki, wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości. - Teraz koncentrujemy się na tym, by budynek dobrze się prezentował, i zewnątrz, i w środku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA