fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Podium Park B w Krakowie w rękach Globalworth

materiały prasowe
Portfel nieruchomości Globalworth, inwestora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej, powiększył się o kolejny biurowiec w Krakowie - Podium Park B. Ekobudynek został ukończony pod koniec 2020 roku.

Budynek B to drugi (z docelowo trzech 11-kondygnacyjnych biurowców), jaki powstał w ramach kompleksu Podium Park u zbiegu alei Jana Pawła II i ulicy Izydora Stella-Sawickiego w Krakowie.

Najnowszy nabytek Globalworth dostarczył na rynek 18,8 tys. mkw. powierzchni biurowej i 265 miejsc parkingowych. Transakcję zakupu Podium Park przez Globalworth (całkowita wartości ok. 134 mln euro) zawarto w grudniu 2019 r.

Pierwszy etap inwestycji został oddany do użytku w 2018 roku. Docelowo cały kompleks zaoferuje 55 tys. mkw. powierzchni najmu. - Kompleks cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najemców, co przekłada się na wysoki poziom komercjalizacji, szczególnie wśród firm z sektorów IT i fintech – czytamy w komunikacie Globalworth. - Jeden z dotychczasowych najemców innego krakowskiego budynku należącego do portfolio Globalworth, Quattro Business Park - firma TechnipFMC - zdecydowała się na zwiększenie swojego biura i relokację do Podium Park B, gdzie razem z drugim najemcą - firmą Ailleron - docelowo zajmie 80 proc. powierzchni biurowca.

Obie firmy zaczęły już w nim działać. Biuro w Podium Park ma również jeden z liderów branży fintech - brytyjski Revolut (ponad 5,3 tys. mkw.).

- Podium Park B to kolejna nieruchomość w portfelu Globalworth, która wpisuje się w naszą strategię oferowania wysokiej jakości biur i budowania społeczności najemców – mówi cytowany w komunikacie Łukasz Duczkowski, szef ds. inwestycji w Globalworth Poland. - Wraz z jego oddaniem do użytkowania nasze zasoby biurowe na krakowskim rynku urosły do niemal 150 tys. mkw. i tym samym umacniamy naszą pozycję jako największego właściciela powierzchni biurowej w Krakowie

Podium Park ma certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie - Outstanding. - Pierwszy z budynków kompleksu jest równocześnie najwyżej ocenionym obiektem w tym prestiżowym gronie - w procesie certyfikacji uzyskał wynik 96,2 proc. – przypomina Globalworth. – Ważnym elementem inwestycji jest zielona, wypełniona roślinnością i sprzyjająca relaksowi na świeżym powietrzu przestrzeń o powierzchni ok. 4 tys. mkw. Pracownicy biur i ich goście będą mogli również skorzystać z rozbudowanej infrastruktury dla rowerzystów i parkingu wyposażonego w 800 miejsc postojowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA