fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

REINO Capital z partnerami na zakupach

Logistic City Piotrków
Logistic City Piotrków – park magazynowy kupiony przez platformę w zeszłym roku.
materiały prasowe
Platforma logistyczna z udziałem giełdowej spółki zainwestowała w pięć magazynów w Polsce.

Platforma Polish Logistics kupiła od AEW pięć magazynów o łącznej powierzchni 209 tys. mkw. w Poznaniu, Łodzi, Bielsku-Białej, Sosnowcu i Rzeszowie. To zamknięcie transakcji zapowiedzianej jesienią, gdy podpisany został list intencyjny. Po transakcji wartość aktywów Polish Logistics przekroczyła 200 mln euro.

Polish Logistics to platforma inwestycyjna utworzona w 2019 r. przez REINO Capital i brytyjski IO Asset Management. W styczniu ub.r. partnerzy pozyskali partnera kapitałowego, brytyjską grupę Grosvenor – to na jego rzecz dokonywane są zakupy. REINO Capital ma partycypować w przychodach z tytułu wynagrodzenia za asset management (zarządzanie portfelem). Pierwszą inwestycją Polish Logistics był zakup w ub.r. piotrkowskiego Logistic City o powierzchni 135 tys. mkw. wraz z gruntami umożliwiającymi budowę jeszcze 300 tys. mkw.

- Rynek logistyczny w Polsce jest szczególnie atrakcyjny ze względu na lokalizajcę, wielkość i potencjał wzrostu. Jego strategiczne położenie i możliwość obsługi całej Europy Zachodniej i Wschodniej, koszty pracy, które są jednymi z najniższych w krajach rozwiniętych w Europie, połączenie kolejowe z Chinami i dostęp do portów morskich sprawiają, że jest to dla nas bardzo intersujący cel inwestycyjny – skomentował mówi Angus Scott-Brown, partner zarządzający IO Asset Management.

- Sfinalizowanie dwóch tak dużych transakcji w ciągu roku pandemicznego jest olbrzymim sukcesem wszystkich zaangażowanych zespołów. Ta najnowsza akwizycja przeprowadzona na dynamicznie rosnącym rynku logistycznym w Polsce pokazuje, że REINO Partners potrafi znaleźć dla międzynarodowych partnerów atrakcyjne obiekty, nabywać zróżnicowane aktywa i szybko finalizować transakcje. To dopiero początek naszej pracy związnej z aktywnym zarządzaniem tymi obiektami. Chcemy m.in. dostosować całe portfolio do najwyższych standardów ESG – dodała Dorota Latkowska, dyrektor inwestycyjna REINO Partners, spółki z grupy REINO Capital specjalizującej się w asset management. ESG to environmetal, social i governance, czyli środowisko, zaangażowanie społeczne i ład korporacyjny. To, poza finansami, ważne aspekty coraz częściej brane pod uwagę przez inwestorów przy ocenie przedsiębiorstw.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA