fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koleje

Radio ZET: Koniec z piwem w Warsie i alkoholem w samolotach?

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Koniec z piwem w Warsie i sprzedażą alkoholu na pokładzie samolotów - takie mogą być konsekwencje jednego z przepisów podpisanej przez prezydenta ustawy, ograniczającej sprzedaż alkoholu - informuje Radio ZET.

Nowe przepisy, dotyczące tak zwanych zezwoleń cateringowych, zawierają błąd - twierdzi Radio ZET. Zezwolenia będzie wydawał wójt lub burmistrz gminy, czyli w miejscu, gdzie dochodzi do sprzedaży alkoholu. W wypadku sprzedaży w ruchu na ziemi czy w powietrzu jest to niewykonalne.

Błąd zauważył stołeczny ratusz. Jego urzędnicy poprosili już o interpretację tego zapisu Ministerstwo Zdrowia, czyli twórcę ustawy – informuje radio ZET

Prezydent Andrzej Duda podpisał pod koniec stycznia nowelizację ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Nowe prawo wprowadza liczne ograniczenia i uprawnienia szefów gmin. Teraz to oni będą decydować o miejscach, w których wolno pić alkohol, a także o nocnej sprzedaży napojów wyskokowych.

Oznacza to, że już niedługo wprowadzone zostaną ograniczenia w sprzedaży oraz dostępności alkoholu.

Nowelizacja ustawy wprowadza również zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, za wyjątkiem miejsc, które są do tego przeznaczone. Obecnie taki zakaz obowiązywał w konkretnych miejscach, m.in. na ulicach, placach, w parkach, a więc ustawodawca zaostrzył obowiązujące dotąd przepisy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA