fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Kowal: Współczesny Sejm jest jak sztuczne kwiaty

podcasty.rp.pl
Jak zmienia się Sejm i polska polityka? Jakie znaczenie dla niej będą miały zbliżające się wybory prezydenckie? Czy praca jest ideą, która może ponieść całą Koalicję Obywatelską?

- Praca jest bardzo obszernym tematem, który zwraca uwagę. Przede wszystkim dlatego, że ostatnie lata upłynęły pod znakiem wydatków socjalnych. One zwróciły uwagę na to, że są w naszym społeczeństwie są ludzie biedniejsi albo ludzie, którzy w interesie państwa powinni dostać jakieś wsparcie – mówi dr Paweł Kowal, Polska Akademia Nauk, poseł na Sejm RP Koalicji Obywatelskiej.

- Przeciwników PiS-u jest sporo, a PiS na tym etapie nie jest w stanie utrzymać także tych, którzy niedawno byli jego zwolennikami. Polacy lubią zmiany, jestem przekonany, że teraz do niej dojdzie. Ludzie są zmęczeni Andrzejem Dudą – dodaje Paweł Kowal.

Gość podcastu Michała Kolanki mówił też o tym, jak widzi rolę Lewicy, która pojawiła się w Sejmie, czy potrzebujemy w Polsce nowej klasy średniej oraz jak ocenia głosowanie nad budżetem dla TVP.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA