fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Klęski żywiołowe

Cyklon uderzył w Indonezję i Timor. Wiele ofiar

Cyklon uderzył w Indonezję i Timor
AFP
Podtopienia i osunięcia się gruntu spowodowane uderzeniem cyklonu tropikalnego Seroja w wyspy wchodzące w skład Indonezji oraz Timor Wschodni, pochłonęły już 97 ofiar. Wiele osób nadal uznaje się za zaginione, a tysiące musiały opuścić domy - podaje Reuters.

Co najmniej 70 osób zginęło na kilku wyspach wchodzących w skład indonezyjskich prowincji Małe Wyspy Sundajskie Wschodnie i Małe Wyspy Sundajskie Zachodnie. 70 osób mieszkających w tych prowincjach uznaje się za zaginione.

W Timorze Wschodnim zginęło co najmniej 27 osób, 7 tysięcy musiało opuścić swoje domy.

Ofiary uderzenia cyklonu z indonezyjskiej wyspy Lembata mogły zostać zabrane przez morskie fale. - Fale powodziowe uderzyły w wiele wiosek w czasie, gdy ludzie spali w swoich domach - mówi Thomas Ola Langoday, przedstawiciel lokalnych władz.

X

Skutki podtopień odczuwa obecnie ok. 30 tysięcy mieszkańców Indonezji - wielu z nich musiało opuścić swoje domy i udać się do schronisk stworzonych przez władze.

W wielu miejscach ewakuacja została wstrzymana ze względu na trudne warunki pogodowe.

Cyklon Seroja w ciągu najbliższych 24 godzin może przybrać na sile i przynieść jeszcze intensywniejsze opady, towarzyszyć mu też może silniejszy wiatr. Cyklon jedna oddala się już od Indonezji.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA