fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wielkie świąteczne wydawanie

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Na finiszu sezonu bożonarodzeniowego Polacy będą wydawali w sklepach na prezenty i produkty spożywcze średnio 1,4 mld zł dziennie.

Grudzień to dla całej branży handlowej najważniejszy okres w roku. Świąteczny budżet Polaków to w końcu ponad 20 mld zł, wydawanych głównie na prezenty i żywność. Dlatego sieci handlowe mają o co walczyć.

Z badania Deloitte wynika, że na ostatnie dni przed Wigilią zakupy zostawia 29 proc. Polaków. Ale sądząc po frekwencji w sklepach, robi je sporo więcej osób.

Weekend w sklepie

Z nowego badania TNS monitorującego codzienne wydatki na święta wynika, że przyspiesza tempo środków przeznaczanych na żywność i prezenty – do czwartku 17 grudnia Polacy wydali już na święta 10,4 mld zł. Z szacunków wynika, że ogółem wydatki mają wynieść 20,2 mld zł, czyli najbliższe dni oznaczać będą ogromne sumy zostawiane w sklepach, średnio 1,4 mld zł dziennie. Jednak największa część z tej kwoty trafiła do kas w ostatni weekend.

– Wzmożony ruch klientów w sklepach widać już od drugiej połowy listopada, kiedy to pojawiają się pierwsze inspiracje prez...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA