fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Niemcy: w Wigilię nie handlujemy

Bloomberg
W tym roku Wigilia wypada w niedzielę. Niemcy nie mogą więc liczyć na zakupy "w ostatniej chwili".

Zamknięte będą supermarkety, centra handlowe i większość mniejszych sklepów. Nawet firmy zajmujące się wysyłkowa sprzedażą żywność nie będą pracować.

- Dostarczymy zamówienia do godziny 22 w sobotę - oświadczył przedstawiciel niemieckiego Amazona dziennikowi "Tagesspiegel". Po 22 zaczyna się świętowanie.

"Amazon fresh" dostarcza na terenie Berlina i Monachium świeże produkty spożywcze. Jednak w tym roku koncern nie zamierza robić wyjątku i nie poratuje Niemców zakupami awaryjnymi. Tak samo zamierza zachować się Kaufland, który zamyka nie tylko wszystkie filie, ale także nie będzie dostarczał 24 grudnia zamówionej żywności.

Największe niemiecki sieci handlowe Aldi, Lidl i Kaufland już jakiś czas temu zapowiedziały, że ich pracownicy w Wigilie będą mieli wolne.

Nie oznacza to jednak, że nie będzie można zrobić jakichkolwiek zakupów. Sieć Edeka poinformowała, że ajencji jej sklepów sami mogą zdecydować czy Wigilia w tym roku będzie dla nich dniem wolnym czy pracującym. Podobna sytuacja będzie w sieci REWE. Prawdopodobnie wielu mniejszych ajentów zdecyduje się na otwarcie sklepów tego dnia, by przejąć klientów. Szef branżowego związku handlowców Nils Busch-Petersen uważa, że dla wielu ten dzień może być prawdziwą "żyłą złota".

Związek zawodowy Verdi już kila miesięcy temu wezwał pracodawców do zamknięcia sklepów w Wigilie i umożliwienie pracownikom spokojnego przygotowania się  święta Bożego Narodzenia. 24 grudnia - jeśli nie przypada on w niedzielę - sklepy w Niemczech otwarte s do godziny 14.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA