fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Dostawa w parę minut. Amazon testuje nowy standard

Bloomberg
Są szybcy i chcą być jeszcze szybsi. Amazon chce, by klienci mogli odbierać zamówienie od razu po jego złożeniu.

Amazon od dawna pracuje nad tym, by zamówienia swoich klientów realizować jeszcze szybciej. Testowane są różne rozwiązania, w tym drony dowożące paczki. Teraz gigant handlowy chce udowodnić, że może dostarczyć zamówienie w parę minut. Na uniwersyteckich kampusach w pięciu miastach – Atlancie, Berkeley, College Park, Columbus i Los Angeles rozpoczęło się testowanie usługi Instant Pickup, która polega na możliwości odbioru zamówień z amazonowych paczkomatów. Klienci będą mogli odebrać zakupiony towar już nawet dwie minuty po złożeniu zamówienia.

Usługa dotyczy, na razie, często zamawianych towarów – przekąsek, napojów czy ładowarek. Pracownicy Amazona, obsługujący paczkomaty dedykowane usłudze, będą mieli 2 minuty na to, by włożyć zamówienie do odpowiedniej przegródki, w czasie gdy klient będzie czekał na kod pozwalający odebrać produkty. Usługa Instant Pickup może być solidną konkurencją dla automatów vendingowych.

Firma Jeffa Bezosa nie zamierza ograniczać się tylko do 5 miast – już w przyszłym tygodniu oferta ma być dostępna w 22 miastach USA. Będą mogli z niej skorzystać klienci, którzy wykupili Amazon Prime. Usługa Instant Pickup ma wzmocnić „fizyczną" obecność Amazona na rynku – gigant chce nie tylko dostarczać paczki, ale być dostępny dla klientów zawsze i wszędzie. W tym celu niedawno przejął za 14 mld dolarów sieć Whole Foods Market.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA