Reklama
Rozwiń

Adidas będzie ekologiczny. Buty z odzyskiwanego plastiku

Niemiecki koncern Adidas będzie używać wyłącznie poliestru z recyklingu. Całkowite przejście na odzyskiwane materiały ma nastąpić w ciągu najbliższych sześciu lat.

Aktualizacja: 17.07.2018 14:30 Publikacja: 17.07.2018 14:15

Adidas będzie ekologiczny. Buty z odzyskiwanego plastiku

Foto: Bloomberg

ula

Dziennik "Financial Times" napisał, że niemiecki producent odzieży sportowej chce pozbyć się tradycyjnego poliestru do 2024 roku. Poliester stanowi obecnie 50 procent materiału używanego do produkcji całego asortymentu produktów Adidasa, to daje około 920 milionów pojedynczych produktów. Kolekcja Adidas na wiosnę-lato 2019 ma już zawierać 41 procent poliestru z recyklingu.

Szef globalnych marek Adidasa, Eric Liedtke zapowiedział, że marka chce sprzedać w tym roku 5 milionów par butów sportowych wyprodukowanych z poliestru z recyklingu, a w 2019 r. liczba ta ma wzrosnąć do 11 milionów par, co stanowić będzie 3 procent par obuwia, które zostanie wyprodukowane w tym roku - informuje portal dlahandlu.pl.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Handel
Cła będą wyższe od zapowiadanych? Donald Trump: Zaczynamy wysyłać listy do krajów
Handel
Popularny japoński napój drożeje. Szykujcie się na coraz droższą matchę
Handel
Ostatnie chwile na wynegocjowanie pokoju w wojnie celnej Donalda Trumpa z Europą
Handel
Mrożonki kupujemy nie tylko w czasie upałów. Lody nie są jedynym hitem
Handel
Cła Trumpa mogą uderzyć w hossę na giełdzie w Tokio