fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Triumfalny powrót Crocsów. Wkroczyły nawet na galę Oscarów

Złote Crocsy Questlove
AFP
Nieważne czy je kochasz, czy nienawidzisz, lekkie i kolorowe , plastikowe sandały Crocsy wracają i to z przytupem.

Dyrektor muzyczny ceremonii wręczenia Oscarów Questlove naprawdę w tym roku założył parę Crocsów do pozowania na czerwonym dywanie przed ceremonią rozdania Oscarów. Ale na tę specjalną okazję buty były pomalowane sprayem na złoto.

Producent Crocsów poinformował, że odnotował rekordową sprzedaż w pierwszych trzech miesiącach tego roku i podnosi swoje prognozy przychodów na 2021 rok.

Sprzedaż wzrosła o 64 proc. do 460 mln dol. w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Zysk przed opodatkowaniem wzrósł do 122,5 mln dol. od stycznia do marca z 18,7 mln dol. w analogicznym okresie zeszłego roku.

Dyrektor generalny Crocs, Andrew Rees, spodziewa się, że sprzedaż w całym roku wzrośnie aż o 50 proc., w porównaniu do wzrostu o 25 proc., który firma prognozowała w lutym - informuje BBC.

Popyt na Crocsy jest „większy niż kiedykolwiek" na całym świecie - powiedział Andrew Rees BBC. Crocsy okazały się idealnymi butami na czas pandemii, wygodne i pasujące do każdego luźnego stroju, jak legginsy i bluzy.

Amerykańska marka nie chce być jednak postrzegana wyłącznie jako "buty na luzie". Dlatego też zaczęła współpracę z celebrytami. W 2018 roku raper Post Malone zaprojektował własny model Crocsów - przypominające szwajcarski ser. Także latynoski piosenkarz Bad Bunny oraz Justin Bieber rozpoczęli współpracę z Crocsami. Sygnowane przez nich modele rozeszły się w ciągu kilku minut.

Firma promuje się także na TikToku z hasztagiem #crocs, gdzie influencerzy publikują filmiki tańcząc w Crocsach lub pokazują do jakich strojów je noszą oraz na jakie okazje.

Serwis modowy Who What Wear ogłosił w grudniu ubiegłego roku, że „2021 będzie rokiem Crocsów". Prognozy okazały się słuszne. Tym bardziej, że eksperci nie spodziewają się, że trend „wygodnej odzieży" w najbliższym czasie ustanie, nawet po ponownym powrocie pracowników do biur i zakładów pracy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA