fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Koronawirus: Walmart będzie mierzył temperaturę pracownikom

Bloomberg
Walmart, największa amerykańska sieć supermarketów, będzie badać swoich pracowników. Prezes John Furner zapewnia, że ich zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Każdy przychodzący do pracy na swoją zmianę pracownik będzie musiał wypełnić ankietę o aktualnym stanie zdrowia. Każdemu zostanie też zostanie zmierzona temperatura. Sieć poinformowała, że to jeden ze sposobów walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Przedstawiciel sieci poinformował agencję Reutera, że w przyszłym tygodniu każdy sklep sieci otrzyma nowy termometr bezdotykowy do monitorowania temperatury ciała pracowników, którzy otrzymają też ochronne maseczki i rękawiczki.

- Jesteśmy skoncentrowani na zapewnieniu bezpieczeństwa i zdrowia naszych pracowników - napisał na firmowym blogu prezes sieci John Furner.

Każdy pracownik z temperaturą co najmniej 100 st. F, czyli 37.7 st. C według wytycznych sieci ma pozostać w domu lub skontaktować się z lekarzem. Do pracy będą mogli powrócić dopiero kiedy przez co najmniej trzy dni nie będą mieli podwyższonej temperatury - informuje CNBC.

Kilka dni wcześniej Walmart oraz inne amerykańskie sieci handlowe zapowiedziały zmiany w funkcjonowaniu placówek z powodu koronawirusa. Walmart, Target i Kroger zapowiedziały, że mimo większej ilości klientów w sklepach zamierzają ograniczyć godziny otwarcia, by częściej czyścic i dezynfekować sklepy. Zamierzają też podnieść wynagrodzenia pracownikom i wypłacać dodatki za trudne warunki pracy podczas pandemii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA