fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Biedronka zachęca do płatności bezgotówkowych. Akceptuje nowy typ kart płatniczych

Fotorzepa/Sławomir Mielnik
Sieć handlowa Biedronka wprowadziła nowy sposób płatności w swoich sklepach, by zachęcić klientów do odstawienia gotówki w czasie pandemii koronawirusa.

Jak dotąd w sklepach Biedronki mogliśmy zapłacić bezgotówkowo za pomocą popularnych kart płatniczych wydawanych przez banki i Blika. Jak ogłosiła teraz sieć, przy kasach będą także akceptowane karty Diners Club.

Karty Diners Club są wydawane przez działającą od 1950 roku amerykańską firmę Diners Club International, będącą pierwszym na świecie producentem kart płatniczych. Firma weszła do Polski w 1997 roku i wydaje zarówno karty obciążeniowe, jak i kredytowe.

Biedronka liczy na to, że rozszerzenie zakresu płatności bezgotówkowych w jej sklepach ułatwi zachowanie dystansu społecznego i higieny przez klientów oraz pracowników sieci. Agentem rozliczeniowym dla transakcji kartami Diners Club w Biedronce jest Bank Pekao.

- Każdemu rozwiązaniu, jakie podejmujemy, towarzyszy nadrzędny cel: wygoda, komfort i bezpieczeństwo naszych klientów. Taki jest również cel współpracy z Diners Club - podkreśliła Lidia Stegenta-Głowala, dyrektor działu skarbca sieci Biedronka, cytowana przez Business Insider Polska.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA