fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Zakupy w Wielką Sobotę tylko rano. Sklepy zamkną się szybko

Bloomberg
Na ostatnie przedświąteczne sprawunki nie będzie zbyt dużo czasu. Sklepy zamkną się wcześniej, niż wymaga od nich prawo.

Zgodnie z przepisami sieci handlowe mogą mieć swoje sklepy otwarte w Wielką Sobotę do godziny 14. Jednak w tym roku najwięksi detaliści w naszym kraju poszli na rękę swoim pracownikom, by ci mogli wcześniej pójść do domów i spędzić więcej czasu z rodzinami. Dlatego też, jeżeli ktoś nie zrobi zakupów w przedświątecznym tygodniu, to w Wielką Sobotę musi pomyśleć o zakupach z samego rana.

Jak będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę 2019: 

Najkrócej będzie można zrobić zakupy w sieci Lidl – sklepy Lidla czynne będą do 12:30. 

Do godziny 13:00 w Wielką Sobotę będą otwarte sklepy sieci: 

Aldi
Auchan
Biedronka
Carrefour
Kaufland
Netto
Polomarket
Tesco

Nie udało się nam uzyskać szczegółowych informacji dotyczących sieci Stokrotka i Dino. Należy jednak pamiętać, że na pewno ich placówki nie będą czynne dłużej niż do 14.

Zobacz pełną listę niedziel handlowych tutaj: Niedziele handlowe 2019. W te niedziele będzie można zrobić zakupy w 2019 roku 

Dłużej mogą być otwarte placówki sieci franczyzowych typu convenience, gdzie godziny otwarcia zależą od tego, czy właściciel lub jego rodzina sam stanie za kasą. Dotyczy to sklepów takich sieci, jak Żabka, Carrefour Express, OdiDo czy ABC. Sklepy tych sieci mogą być otwarte w Wielkanoc i w Lany Poniedziałek. Godziny otwarcia powinny być wywieszone w sposób widoczny dla klientów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA