fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Niesamowity skok Alibaby

Bloomberg
Chińska spółka Alibaba Group Holding oczekuje, że w obecnym roku finansowym jej przychody wzrosną bardziej niż spodziewają się analitycy.

Wartość rynkowa Alibaba Group Holding podskoczyła o 42 miliardy dolarów kiedy chiński gigant handlu internetowego ogłosił prognozę wzrostu sprzedaży bijącą najbardziej optymistyczne przewidywania analityków. Eksperci spodziewali się raczej wolniejszej dynamiki przychodów spółki postrzeganej jako barometr nastrojów konsumentów w Państwie Środka.

Notowana w Nowym Jorku Alibaba Group oczekuje, że w roku obrachunkowym kończącym się w marcu obroty wzrosną o 45-49 proc. Średnia prognoz 42 analityków wyniosła 35 proc.

Alibaba, podobnie jak  Tencent Holdings, potentat na rynku mediów społecznościowych aktywniej wchodzi w takie obszary jak usługi w chmurze, muzyka i wideo.

Wprawdzie spółka założona przez Jacka Ma z większym optymizmem patrzy w przyszłość niż eksperci, ale inwestorów wciąż niepokoi spowalniająca chińska  gospodarka a także zabiegi konkurentów Alibaby.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA